joi, decembrie 1Bine ați venit!
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Activitati scolare

Concursul de recitări „Mihai Eminescu”

Activitati extrascolare, Activitati scolare
Concursul de recitări "Mihai Eminescu", concurs aflat la prima desfășurare în cadrul unității noastre școlare, dar care se dorește a deveni o tradiție, s-a încheiat cu următorul clasament: La prima secțiune, _*PRIMAR*_, clasele CP-IV: *Locul I* se împarte între: originalitatea momentului creat, un adevărat "montaj" lirico-muzical, CONSTANDA Adrian, clasa III și abilitatea dedublarii și personalizarea momentului, ducând actul recitării la un adevărat moment artistic, VOINEA Daria, clasa IV A. *Locul II*- un timbru vocal deosebit, o emisie caldă și prietenoasă, ZORZ Ioana, clasa IV B *LOCUL III*, inocență și copilărie pe versuri eminesciene, VASILE Natalia, clasa IV B. Secțiunea _*GIMNAZIU*_, clasele V-VIII: *Locul I*, autenticitatea momentului creat, ALBU A...
Ziua Națională a României

Activitati extrascolare, Activitati scolare
LA MULȚI ANI ROMÂNIA!!! Catedra de Educație plastică, profesor coordonator Cerchez Iulia Aurora, împreună cu elevii claselor a V-a, a VI-a, a VII-a, a VIII-a, a IX-a A, a X-a A de la Școala Gimnazială ”Adrian Ghencea" Săcele, vă invită să faceți un tur virtual în care veți vedea lucrări realizate de elevi cu ocazia Zilei Naționale a României! VĂ MULȚUMIM MÂNDRU CĂ SUNT ROMÂN!!!